A nyltarts nem egyszer dolog. A tapsifles hsvtkor mg jl mutat a laksban, krberajongjk a gyerekek, de ha netn olyasmit forgatunk a fejnkben, hogy j lenne befogadni otthonunkba, nem rt mr most felkszlni.
J, ha tudjuk: a kedves hsvti llatka nagyon sok fejfjst okozhat az embernek, ha a kelletnl tovbb marad a laksban. Akinek teht nem engedik meg a krlmnyei, hogy rkbe fogadja a nyuszit, gondoskodjon rla, hogy legyen kinek tovbbajndkozni az nnep utn.
Lehetleg ne az erd szlen hagyjuk magra: az alig prhetes, nelltshoz nem szokott kisnyulak gy hallra vannak tlve. Inkbb olyan helyre adjuk, ahol biztosak lehetnk benne, hogy gondozzk az llatot.
Ha mgis gy dntnk, hogy belevgunk a nyltartsba, legjobb, ha szabad g alatt tartjuk, s elklntnk neki egy sarkot a kertben. Kis zugban gond nlkl elvan, de vigyzni kell, hogy ne egyen tl sok fvet, mert attl felfvdik. A tenysztknek kifejlesztett nyltp tkletesen megteszi, esetleg sznesthetjk trendjt rpval, karalb- vagy kposztalevelekkel, kukoricadarval.
Friss vizet naponta ignyel, s fontos, hogy legyen valami fedett kuckja is, ahol el tud rejtzni a tz nap vagy az es ell. Termszetesen a gazdira vrnak olyan kellemetlen feladatok is, mint az l tisztn tartsa: a nyulak szapora emsztse bizony bven gondoskodik takartanivalrl.
Ha annyira szvnkz ntt a nyuszi, hogy a laksba is be akarjuk ereszteni, legjobb, ha eltte llatorvos is megvizsglja, hogy nem hordoz-e betegsgeket. |